Sa najavom kišnog vremena 3 planinarke se odluče upustiti u avanturu Gorski kotar te krećemo put Delnica i sa planom obilaska dva vrha-Velika Drgomalj i Črmuž vrh.
Na prvi vrh Veliki Drgomalj (1153 m) krećemo od vojarne ˝Stožerni brigadir Ante Šaškor”. U početku staza ide asfaltnim dijelom do ulaska u šumu a dalje ravnomjernim usponom do vrha prepunom medvjeđeg luka kojeg se ipak nismo usudili probati te uz, naravno, ženska čavrljanja. Po dolasku na vrh uz administrativni dio (žig-naljepnica-slikanje) obnavljamo energiju hranom i uživanjem u divnom pogledu.
Spuštamo se s planom, i nešto kišnih kapi, otići još na vidikovac za kojeg smo naznaku vidjeli na početku puta. Krećemo ali odustajemo negdje na pola s obzirom da bi nam oduzelo vrijeme (5 km do vidikovca asfaltnim putem) te ga ostavljamo za neki drugi put a čeka nas još jedan vrh.
Malo u lutanju autom ipak dođemo do tog, kako se navodi, ˝vikendaškog naselja Polane˝ odakle krećemo na Črmuž (1104 m)-noviji i kratki delnički vrh. Putem nam se u trku predstavlja i mala slatka lisica. Nastavljamo u istom ritmu-hodanje, žig, slikanje i kratki odmor…
Staze su jako ugodne i nisu preteške za hodanje.
U oba slučaja traženja početka staze ona dobra stara ˝pitaj čovika˝ je ispala najbolja i najtočnija. I uz neke naznake eventualne kiše da ipak ne treba odustajati.
Za uspješan pohod počastile smo se u restoranu ˝Pansion Lovački¨ usred Park šume Japlenški vrh sa pogledom na grad i nogometnu utakmicu.
A prava kiša nas u nekom kratkom navratu tek oprala na autoputu prema kući.
Svakako odličan izlet i šuma za uživanje! 😊










